Mi, hogy ez nem magyar szó? Pedig ezeket a stílusokat nem lehet jobb szóval illetni, hiszen a magyar jelentésük valahol az elegancia és a választékos ízlés között van. Sikkes. Ez is fura szó, így kénytelenek leszünk az angol „szakszavakat” használni. Úgy látszik a mai poszt tele lesz külföldi szavakkal. Felkészültél? Akkor induljunk.
A divat világában ismert stílusok természetesen a lakberendezésben is hódítanak, tehát, ha az egyiket ismerjük, akkor a többit könnyű elképzelni vagy beazonosítani. Hangsúlyos tárgyak egymással kombinálása, mely végeredményben nem lesz émelyítően sok, hanem inkább elegánsan látványos.
Az első stílus, amiről beszélnünk kell, az a glam chic. Ez nagyon menő mostanság. A glam szó a glamorous rövidítése, ami elbűvölő, lenyűgöző jelentéssel bír. Tehát erről van itt is szó. Célja a figyelemfelkeltés és lenyűgözés.
A bohemian chic, vagy a hippie chic. Nevéből eredően itt túlsúlyban vannak a bohém, színes bútorok és kiegészítők és ezek vegyülnek az elegánsabb holmikkal. A bohém stílusra alapból is jellemző a minél több, annál jobb életstílus, így ennél az irányzatnál is erre számíthatunk.
A shabby chic (vagy a vintage chic) stílus nevéből eredően kopott, régies elemeket vonultat fel valami hihetetlen eleganciával. Ha megfigyeljük alaposabban e stílus jegyeit, rögtön észrevesszük, hogy a fehér szín alapkövetelmény a shabby chic enteriőrben. Hiszen melyik szín lehetne elegánsabb a fehérnél?
Egyik kedvencem a rustic chic. Jelentése nem meglepő módon a rusztikus. Hogy mire számíthatunk? Fára. Sok fára.
Másik nagy kedvenc az industrial chic. Az ipari stílus egyre népszerűbb lesz hazánkban is (végre), így nem szeretnék túl sokat erről beszélni. Szinte alap követelmény a nyers téglafal, és néhány régi, megmentett ipari lámpa és kiegészítők, vagy egyéb felújított bútordarabok. Erről szól ez a stílus is, de ez ráadásként még az elegánsabb dolgokkal is szeretne keveredni. Az eredmény egyszerűen lenyűgöző.
Következő és egyben végső állomásunk a country chic. Azt gondolom, ez nem igényel különösebb magyarázatot. Könnyen összekeverhető a shabby chic és rustic chic stílussal. Íme, egy kép, ami segíthet a kiigazodásban.
És akkor a country chic stílus.
Mindegyik stílus, amiről ma szó volt próbál lépést tartani a modern dizájnnal is, így természetesen mindegyik létezik modern változatban is, ami lényegében csak a modernebb bútorokra vonatkozik. Gyakorlatilag bármiből „készülhet” chic stílus, így a tipikus angol farmstílus vagy a francia vidéki stílus jellemzői jegyeit is könnyedén vegyíthetjük és kombinálhatjuk. A lényeg, hogy a bútorokat és kiegészítőket soha ne ész nélkül dobáljuk össze-vissza a lakásban, hanem törekedjünk az összhangra és – a bohém stílust leszámítva – tartsuk szem előtt, hogy a kevesebb néha több.
Bármelyik stílus is tetsszen, fontos, hogy otthonod melegséget és harmóniát árasszon.
Forrás: www.pinterest.com